PSÍ ŽIVOT IV. - PŘESNÁ LOGISTIKA JE ZÁKLAD

Někdy člověku hraje všechno do karet. A jindy se vyskytnou drobné problémy. Pejska jsme si zamluvili v květnu s tím, že v prosinci si pro něho pojedeme. Ta jistota byla fajn, ale na druhou stranu nám bylo líto, že nemůžeme mít doma štěňátko dřív. Aspoň jsme měli čas vše naplánovat a připravit. Pak už šlo vše podle harmonogramu:
ČERVEN – baráček se staví dle plánu, pro pejska bude vše včas připraveno. Moc se na něj těšíme. I pozemek mu přes léto připravíme. Na konci měsíce máme výbornou šanci prodat náš byt. Vzhledem k tomu, že baráček bude za měsíc k bydlení, byt prodáváme a stěhujeme se ke kamarádovi. Vybíráme pro pejska jméno. Bude z vrhu B – takže Bella.
ČERVENEC – baráček nabírá drobný skluz, možná se budeme stěhovat až začátkem září. Aspoň budeme moci v srpnu dodělat pro pejska ten krásný pozemek. Náš kamarád se smiřuje s tím, že u něho budeme bydlet o něco déle. Vše běží podle plánu. Kupujeme pro Bellinku misku, hračky a pelíšek.
SRPEN – člověk by nevěřil, co všechno se při stavbě může podělat. V září to stihneme jen tak tak. Pozemek pro pejska uděláme v říjnu, určitě bude hezky. Teď to stejně nejde, jsou na něm haldy suti. Kamarádovi nosíme domů další dárky pro pejska. Už na ně máme speciální místo v garáži.
ZÁŘÍ – barák má zpoždění jak České dráhy. Škoda mluvit. Pozemek, to je halda bordelu, do toho pes nemůže. Řemeslníci nedělají, nikdy nezažili tak horké září. Kamarád nás uklidňuje, že mu doma nevadíme. Ale ten čokl sem nesmí, aby bylo jasno. Mluví nesmysly, v prosinci budeme dávno pryč. Kupujeme psí boudu. Kamarád dělá, že nevidí.
ŘÍJEN – práce se zase rozběhly, už se těšíme na Vánoce v novém domě. Ale ten pozemek – to nevidím dobře. 17. října se narodil náš malý pejsek. Máme mu prý vybrat jméno. Od písmene A. Spletl jsem si vrhy. Bella to být nemůže. Manželka si myslí, že jsem moula. Když ukazujeme kamarádovi fotky narozeného štěňátka, důrazně nás upozorňuje, že máme hledat podnájem. Máme dva měsíce čas.
LISTOPAD – práce už zase neběží. Je moc zima. A fouká. A sněží. Kde budeme na Vánoce, netuším. Navíc se psem. Který nemá ani ten pozemek. Zoufalství. Pomalu připravuji kamaráda, se kterým bydlíme už půl roku, na nejhorší. Pes může maximálně do garáže, kroutí hlavou.
PROSINEC – 14. prosince vyrážíme z Chodova do Králíků pro štěňátko. O stavu našeho baráku se radši ani nebavíme. Kamarád připravil v garáži místo pro psa a znechuceně se s námi loučí. V neděli se vrátíme tři…. I s naší AraBellou