PSÍ ŽIVOT XXI. – MŮJ ROK

Vážení, jsem trochu naštvaná!

Už je to skoro rok, co se při seriálu, který pravidelně vychází pod názvem PSÍ ŽIVOT, bavíte na můj účet. Článek co článek si můj pán vymýšlí čím dál bizarnější historky – a nejsmutnější na tom je, že většinou úplně nekecá. Teď bych vám tedy ráda něco napsala já – vaše Bella.

Občas si při čtení příběhů připadám jako jejich smutná hrdinka. Uvědomte si, co všechno jsem pro vaše pobavení v uplynulém roce musela vykonat. Nechala jsem se přejet autem, mnohokrát jsem zdrhla, leccos zničila, rozkousala, sežrala. Ale řeknu vám, přes to všechno ten rok stál za to.

Je to dnes na den přesně rok, co si ti dva vyjukaní lidé pro mě přijeli k mojí mamince, sestřičkám a bratříčkům. Nebudu vám lhát, na první pohled jsem viděla, že to s nimi nebude jednoduché. Pán mě hrozně chtěl, hrozně po mně toužil, ale už cestou autem ho to přestalo bavit. Po dvou dnech mě dokonce chtěl vrátit, ale odpouštím mu.

Panička mě nejdřív nechtěla, neboť jí bylo jasné, že mě nakonec bude mít na krku. A tak se o mě stará, chodí se mnou na procházky, dává mně pravidelně jíst, na rozdíl od pána, který je schopen na mě dva dny v kuse zapomenout. Prostě o mě pečuje.

Za ten rok, co mě mají doma, jsme se dvakrát stěhovali, pětkrát mě někde zapomněli, za pochodu se učí co ráda jím, jak mě česat a vůbec - co znamená mít psa. Přes to všechno, co mně provádějí, mě snad mají rádi a tak jim odpouštím i to, že mě vychovávají metodou pokus – omyl.

Nakonec musím uznat, že se vlastně mám dobře. Všechno se okolo mě točí, jsem hvězdou těchto článků a dokázala jsem změnit život dvěma lidem, kteří by se vlastně vůbec neměli starat o nic živého. Žijeme si prostě dobře a je nám fajn!

Teď už se těšíme na mé druhé Vánoce. Mám spoustu plánů. Rozkoušu stromek, skočím do vany za kaprem, zdrhnu jim na Nový rok a nechám se hodinu hledat, budu zkrátka, jako vždy, středem pozornosti. Ach jo, to budou ale krásné svátky!

A vám přeji, ať si je také užijete, máte se rádi a slibuji, že příští rok zase leccos vymyslím, pro Vaše zasmání a pobavení. Na shledanou v roce 2021.
Vaše Bella