PSÍ ŽIVOT XV. - KOLIK STOJÍ LÁSKA

Dnešní psí příběh vezmeme trochu z materialistického pohledu. Pes je sice nejlepší přítel člověka, ale tahle láska něco stojí. A věřte, že když do pořízení psa půjdete s růžovými brýlemi a srdcem na dlani, jako my, nebudete se stačit divit.

S pořízením psa jsou výdaje očekávané. A nezbytné. Za prvé musíte zaplatit za samotné štěně. Tedy pokud ho nechcete unést. Ale radím vám dobře, zaplaťte. Ta šílená částka, kterou jste za něj dali, bude v prvních dnech tím hlavním důvodem, že štěně nevrátíte.

Pak jsou tu výdaje sice očekávané a nezbytné, ale minimálně zpočátku zbytečně předimenzované. Krmení, vitamíny, pelíšky, hračky, vodítka, košíky, misky, kostičky, pamlsky, obojky a spousta dalších věcí. Ze strachu, aby štěňátko nestrádalo, nakoupíte na začátku všeho zbytečně moc a půlku věcí vyhodíte. Stane se. Až to vychytáte, už půjdete na jisto. A zjistíte, že částka vynaložená na běžný život psa se každý měsíc pravidelně opakuje. A rozhodně neklesá.

Další kategorií jsou výdaje zbytné a také zbytečné. Platba za vlastní blbost, nebo lenost. Psí salón. Pořízení nových bot, nábytku a všeho dalšího, co pes zničí. Pes také, světe div se, chodí k doktorovi. Někteří psi preventivně, na prohlídky, na očkování, na stříhání drápků a podobně. Jiní, kteří mají nezodpovědné a blbé majitele, jako ten náš, chodí i na operace. Třeba když je nehlídáte a oni si to namíří přímo přes hlavní silnici. O tom vám také budu brzy vyprávět. A taková psí operace, to je sakra mastná věc. Stojí to asi tolik, jako kdybyste poslali manželku na plastickou operaci.

No a pak můžete mít, sem tam, výdaje, které se nedají nikam zařadit a vznikají z dobrého úmyslu. Protože dobrý úmysl je vždy začátkem průseru. Jeden příklad za nás. Když jsme se stěhovali do nového domečku, byl prosinec. Kolem celého domu jsme měli namísto travičky hnusné bahno. A bílého psa. Přece ho do toho nepustíme. V prosinci tráva neroste a tak jsme ji, alespoň na kus pozemku, pořídili. Umělou. Tušíte někdo, kolik taková věc stojí? Já už bohužel ano.
A rada na závěr? Jestli nechcete finančně vykrvácet, pořiďte si radši děti….