PSÍ ŽIVOT X. - PES CESTOVATEL

Náš pes se projevoval od samého počátku našeho společného soužití jako cestovatel. Když jsme si Bellu odváželi z Králíků do nového domova na západě Čech, měli jsme z té 300 kilometrů dlouhé trasy celkem obavy. Dokonce nás paní chovatelka upozorňovala na to, že pes může v autě i zvracet. Ukázalo se, že to byla zbytečná obava. Bella v autě jen a pouze močila. Jinak se cítila perfektně. Ani ten štiplavý zápach promočené sedačky jí nevadil.

Ten první cestovní zážitek snad předznamenal, že auto bude pro Bellu místem, kde je jí opravdu dobře. To se ukázalo jako fajn, protože hned začátek života s námi byl pro ni opravdovou akcí KULOVÝ BLESK. Blížily se Vánoce a tak bylo třeba navštívit všechny příbuzné. A jejich příbuzné. A kamarády. A jejich kamarády. Mám pocit, že jsme jednou byli i u lidí, které jsme vůbec neznali. A tak Bella cestovala. Jeden den Chomutov, přesun do Ústí nad Labem. Pak zase Klatovy a okolních 154 vesnic, kde má moje žena VŠUDE příbuzné. Když to skončilo, vrátili jsme se poklidně domů. A druhý den vyrazili pro změnu slavit Silvestra na hory.

Odjeli jsme do chalupy, kde nás bylo 30 na pár čtverečních metrech. Děti, dospělí, mladí, staří, klidní, neklidní a pes. Trochu jsme se doma přeli o to, zda je vhodné brát štěně, kterému ještě nejsou ani tři měsíce a které si teprve na všechno zvyká, s sebou do takového prostředí. Nakonec jsme to riskli. Bude to fajn. To, že se jedni z našich přátel po cestě na oslavu konce roku zastavili v první horské vesničce, vlezli tam na Obecní úřad a vzali se, načež po příjezdu do chaloupky na horách uspořádali pravou svatební hostinu, nám na klidu nepřidalo. Nakonec se ukázalo, že jsme díky tomu o našem novém pejskovi leccos zjistili.

Psovi nevadí lidi – akce se zúčastnilo 30 lidí na pětadvaceti čtverečních metrech.
Psovi nevadí hlasitá hudba – pouze když hráli Michala Davida, pes si znechuceně odfrkl.
Pes má rád mistra Karla Gotta – když začala hrát Lady Carneval, pes spokojeně usnul na zádech.
Pes se nestydí – klidně se vysere vprostřed místnosti plné lidí, kteří navíc jedí.
Psovi nevadí uniformy – jeden ze svatebčanů přišel v uniformě Hradní stráže a pes vrtěl spokojeně ocasem.
Psovi nevadí strašidla – jedna ze svatebčanek prostě přišla, jak běžně chodí a pes na ni vrtěl ocasem také..
Pes nerad tančí – do vláčku při písničce JEDE JEDE MAŠINKA se Bella zásadně odmítla připojit

A jak zvládla Silvestrovské petardy? O tom zase příště…